Dyala Castro Cabezas

Dyala Castro Cabezas

Dyala Castro Cabezas, Kosta Rika Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Derecesine sahiptir ve 20 yılı aşkın bir süredir çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle danışma konusunda uzmanlaşmıştır. 2009’dan beri Integrativa’nın Eş Direktörüdür: Centro de Psicología y Desarrollo Integral. Sertifikalı bir EMDR Terapisti, eğitim süpervizörü, çocuklar için EMDR Terapisi uzmanıdır. Travmalı çocuk ve ergenlerle çalışan terapist topluluklarını desteklemek için tüm dünyadan ve Latin Amerika’dan profesyoneller tarafından pandemi zamaninda kurulan „EMDR Global Alliance’ın“ kurucu üyesidir.

Aileler, eğitim merkezleri ve erken çocukluk için Pozitif Disiplin alanında sertifikalı bir eğitimci olmasının yanı sıra travmatik çalışmalar, karmaşık travma, Theraplay, ebeveynlik becerileri alanlarında sertifikalıdır. Kosta Rika ve diğer ülkelerdeki çocuklar ve ergenlerle cinsel istismar ve karmaşık travma konularında çalışan sivil toplum kuruluşları ve resmi kuruluşlar için danışmandır. Bu açıdan Travmaya Duyarlı Ebeveynlik veya Bakım Sistemlerine Yaklaşımlar ile ilgili eğitimlerin yaratıcısıdır.

Ebeveynler için travma destek eğitimlerinin yanı sıra eğitim merkezleri için Çocuk Ruh Sağlığı’nın yaratıcısıdır. Ayrıca, Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar ve Çocuklara Yönelik Şiddet: mağdurlar ve suçlularla psikoterapi konularını ele alma ve eğitim verme konusunda deneyime sahiptir. Kosta Rika’daki Profesyonel Psikologlar Kurulu’nun yanı sıra çocukluk ve ergenlik konularında bir üniversite profesörü olmuştur.