Burak Doğangün

Prof. Dr. Burak DOĞANGÜN
1976 doğumlu Dr. Doğangün, 1999 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı fakültenin Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış, 2004 yılında Çocuk Psikiyatrisi uzmanı olmuştur. 2004-2006 yılları arasında volonter olarak aynı A.D’da çalışmaya devam eden Dr. Doğangün 2007 yılında GATA Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamladığı askerlik görevinden sonra, kadrolu olarak görevine devam etmiş, 2010 yılında doçentlik, 2018’de profesörlük unvanını kazanmıştır.
Fakülte Kurulu, Cinsel İstismarı Değerlendirme ve Eğitici Eğitimi Komisyonlarında görevli olan Dr. Doğangün, lisans derslerinin yanı sıra, İÜ Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde Yüksek Lisans ve İÜ Adli Tıp Enstitüsünde doktora dersleri vermektedir. Klinik ilgi alanı olarak Özgül Öğrenme Bozuklukları (Disleksi), Otizm-Reaktif Bağlanma Bozuklukları ve Çocukların Psikanalitik Yönelimli Psikoterapileri konularında yoğunlaşmıştır.
Uzmanlık eğitimi ve sonrasında Kognitif Davranışçı Terapi eğitimi de alan Dr. Doğangün, 2007 yılında “İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği’nde” yönetim kurulu üyesi olarak çalışmış, 4,5 yıllık bireysel psikanalizini ve 4 yıllık kuramsal eğitimini tamamlamıştır. Çocuk Psikanalisti olma yolunda uluslararası süpervizörlerden aldığı vaka süpervizyonları halen devam eden Prof. Dr. Burak Doğangün, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürmektedir.