Emre Konuk

DBE Kurucu Başkanı
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Konuk, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Derecesi’ni Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden aldı. Aile Terapisi eğitimini Mental Research Institute, Palo Alto-Kaliforniya’da yaptı. Aynı enstitüde Brief Therapy Center’da terapist olarak çalıştı. 1985’te İstanbul’da DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nü, 1998 yılında, DBE Kurumsal Gelişim Merkezi’ni kurdu.

Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi’nin Başkanlığını yaptı ve Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Konuk, çalışmalarını DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü kurucu başkanı, psikoterapist ve yönetim danışmanı olarak sürdürüyor. Ayrıca Konuk halen EMDR Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ile ÇATED Çift ve Aile Terapileri Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Emre Konuk, çalışmalarında Bilişsel Davranışçı ve Aile Terapisi Model’ini temel almaktadır. EMDR tekniği ve travmaya müdahale yöntemi çalışmalarına önemli bir katkı sağlamaktadır. Son yıllarda ülkemizde yaşanan doğal afet, terör gibi toplumsal olaylarda EMDR Derneği Başkanı olarak mağdurlara EMDR Travma İyileştirme Grubu Gönüllüleri ile birlikte psikoterapi desteği verilmesinde aktif görev almıştır.


Travmatik Stres, Ruh Sağlığı ve Tıbbi Hastalıklar: Yeni Bir Paradigmaya Doğru