Özgür Salur

Uzm. Müzik Terapist Özgür Salur

Özgür bir müzik terapist, besteci, özenli yaşam – mindfulness eğitmeni ve öğrencisi. İlkokulla beraber başladığı İ.Ü. Devlet Konservatuarı’nda kısa bir dönem aldığı müzik eğitiminin ardından Berklee Müzik Okulu’nu tamamladı ve 10 yıl ticari müzikler besteledi. 2014 yılında içinde başka bir merakın uyandığını fark edip, Finlandiya Jyväskylä Üniversitesi’nde müzik terapi yüksek lisans eğitimi, Oxford Üniversitesi Özenli Yaşam Merkezi’nde özenli yaşam – mindfulness eğitmenlik eğitimleri aldı.

Bugünlerde, Özyeğin Üniversitesi’nde, İ.Ü. Tıp Fakültesi’ndeki Sanat Terapileri ve Rehabilitasyonu Programı’nda ve Müzik Terapi Akademisi’nde müzik terapi ve özenli yaşam dersleri vermekte, aynı zamanda Avrupa Müzik Terapi Konfederasyonu’nda Türkiye delegeliği görevini yürütmekte.

20’den fazla ülkede, müziği, dersleri ve atölyeleri sayesinde birçok farklı kültürden insanla buluşan Özgür, doğduğu toprakları ve bu topraklarda yeşeren, içinde yetiştiği ve kendini en ait hissettiği kültürü bir başka sevdiğini, bu sebeple de burada, Türkiye’de yaşadığını söylüyor.