Ariel Giarretto

Ariel, 20 yılı aşkın süredir vücut odaklı terapiler alanında çalışıyor. Esalen Enstitüsü’nün 90’lar boyunca kadrosunda, cinsellik uzmanları Carolyn ve Charles Muir, Margot Anand, Jack Rosenberg, Paul Carter ve düzinelerce başka somatik akademisyenle çalıştı. Aynı yerde Peter Levine ile tanıştı ve dünya çapında travma iyileştirme konusunda profesyonelleri eğiten Somatik Deneyim Travma Enstitüsü’nde kıdemli öğretim üyesi oldu. Eski bir “doula” olan Ariel, sertifikalı Somatik Cinsel Eğitimcidir. Cinsellik ve doğum öncesi / erken travma konusunda uzmanlaşmış özel bir kliniği vardır. Güvenli, rızaya dayalı seks; kıskançlık, açık ve şeffaf iletişimi kapsayan çok eşlilik dahil geleneksel olmayan ilişkileri araştırmak ve tartışmak için düzenli olarak toplanan bir çok Bay Area seks-pozitif toplulukta aktiftir.


BİLDİRİ ÖZETİ

Çocuklukta Cinsel İstismar Sonrası Bedenle Dost Olmak

Cinsel travmanın uzun vadeli, yıkıcı etkileri sır değil. Klinisyenler olarak utanç, bedenine yabancılaşma, kendinden nefret etme, yıkıcı davranışlar ve taciz edici ilişkilere çekilme eğilimine şahit oluyoruz.

Peki bu danışanları yeniden travmatize etmeden travmadan kurtulmaları için nasıl destekliyoruz? Bedenleriyle sağlıklı bir ilişki geliştirmelerine ve aynı zamanda güvenli partnerlere ve güvenli durumlara yönelmeyi öğrenmelerine nasıl yardımcı olabiliriz? Tanınmış travma uzmanı ve seks eğitimcisi olan Ariel Giarretto, tedavi modelinin temeli olarak Somatik Deneyimin (SD) nazik travma yeniden müzakere modelini kullanarak, cinsel travmayı SD modelinin merceğinden anlamanın yollarını sunacak.

Ariel, fizyolojimizin tehdit altında nasıl tepki verdiğini ve uygulamada bununla etkili bir şekilde çalışmak için neyin gerekli olduğunu tartışacak. Cinsel travma ile ilgili çalışmalarının önemli bir parçası, geçmişleri ne olursa olsun, danışanların bedenlerinde kolaylık ve zevk bulmalarını destekleyen teknikler içeriyor.