Neşe Karabekir

Psikodrama Terapisti ve Eğitimcisi / Hamile ve Doğum Psikoterapisti / Anne Bebek Psikodramatisti

İstanbul Üniversitesi Psikoloji lisans ve İngiltere Keele Uni. yüksek lisanslıdır. Psikodrama terapisti ve eğitmenidir. İstanbul Psikodrama Enstitüsü (1996), İstanbul Doğum Akademisi (2010) kurucularından, Doğum için El Ele Derneği (2015) kurucusu ve başkanı ve ISPPM Uluslarası Prenatal Psikoloji ve Tıp Derneği Başkan yardımcısıdır.

İDA Sertifikalı Doğuma Hazırlık Eğitmeni – Doula ve Doğum Psikoterapistliği eğitimlerinin baş eğitmenidir. Bireysel ve grup terapisti olarak 29 senedir çalışmaktadır. 2012 yılına kadar devam edecek olan First Touch Erasmus Plus Projesi eğitmenlerindendir. Halen bireysel ve çift psikoterapileri yapmaya devam etmektedir.


Anne Bebek Psikodraması – Bebekler doğumda ne hisseder?
Prenatal ve perinatal psikoloji son 20 yıldır tüm dünyanın dikkatini çekmiş durumdadır. Bebeklerin doğumda hiç bir şey hissetmediği miti artık ortadan kalkmıştır. Bu konuşmamda bebeklerin doğumda nasıl kayıtlara geçirdiğinden, doğumdaki polyvagal teoriden ve doğum sonrası anne bebek terapisinden bahsediyor olacağım. Anne bebek terapisi nedir?
Bebeğin annesiyle babasıyla beraber girdiği seanslarda ne anlatıyor nasıl anlatıyor? Bir bebek terapisti bu süreci nasıl yönetir? Tüm bunların kısa anlatımlarını bulacağımız konuşmamda bebeklerin kendi doğum hikayelerini anlatmak için alan açmayı da kavrıyor olacağız.